Распоред богослужења

Распоред богослужења у Храму Св. ап. Петра и Павла у Церовици за 2020. годину.
ЈАНУАР:
05. јануар – Недеља 29. по Духовима (Оци) у 09:30 ч.
06. јануар – Бадње вече у 16.ч.
07. јануар – Рождество Христово-Божић у 04 ч.
08. јануар – Сабор Пресвете Богородице- Славска кољива у 09:30 ч.
09. јануар – Св. Архиђакон Стефан у 09:30 ч.
12. јануар – Недеља 30. по Духовима у 09:30.ч.
14. јануар – Обрезање Господње, Св. Василије Велики и Нова Година у 09:30 ч.
19. јануар – Богојављење – Славска кољива у 09:30 ч.
20. јануар – Сабор св. Јована Крститеља у 09:30 ч.
26. јануар – Недеља 32. по Духовима у 09:30 ч.
27. јануар – Свети Сава Српски – Славска кољива у 09:30 ч.
ФЕБРУАР:
02. фебруар – Недеља 33. По Духовима у 09:30 ч.
09. фебруар – Недеља о митару и фарисеју у 09:30 ч.
14. фебруар – Св. Великомученик Трифун у 09:30 ч.
15. фебруар – Сретење Господње – Славска кољива у 09:30 ч.
16. фебруар – Недеља о блудном сину у 09:30 ч.
22. фебруар – Задушнице-Гојаковац у 09:30 ч. ; Ново гробље у 12:30 ч.
МАРТ:
01. март – Недеља Сиропусна у 09:30 ч.
08. март – Недеља Прва Поста у 09:30 ч.
15. март – Недеља Друга Поста у 09:30 ч.
29. март – Недеља Четврта Поста у 09:30 ч.
АПРИЛ:
07. април – Благовијести Пресвете Богородице у 09:30 ч.
12. април – Улазак Христов у Јерусалим – Цвијети у 09:30 ч.
16. април – Велики четвртак – св.Литургија у 09:30 ч. ; Вечерње у 16 ч.
17. април – Велики петак у 16 ч.
18. април – Велика субота у 09:30 ч.
19. април – Васкрсење Господње у 04 ч.
20. април – Васкрсни понедељак – Васкршњи сабор у 09:30 ч.
21. април – Васкрсни уторак у 09:30 ч.
МАЈ:
02. мај – Преподобна Матрона Московска у 09:30 ч.
03. мај – Недеља Мироносица- Славска кољива у 09:30 ч.
06. мај – Св. Великомученик Георгије у 09:30 ч.
10. мај – Недеља Раслабљеног у 09:30 ч.
12. мај – Св.Василије Острошки Чудотворац у 09:30 ч.
17. мај – Недеља Самарјанке у 09:30 ч.
28. мај – Вазнесење Господње у 09:30 ч.
31. мај – Недеља Св.Отаца Првог Васељенског сабора у 09:30 ч.
ЈУН:
07. јун – Педесетница – Тројице – Годишњи парастос палим борцима у 09:30 ч.
08. јун – Духовски понедељак у 09:30 ч. ; Масла на Новом гробљу у 12 ч.
09. јун – Духовски уторак – Масла на Гојаковцу у 09:30 ч.
14. јун – Недеља 1. по Духовима у 09:30 ч.
28. јун – Видовдан у 09:30 ч. – Парастос погинулим од Косова до данас
ЈУЛ:
05. јул – Недеља 4. по Духовима у 09:30 ч.
11. јул – Вечерње уочи Петровдана у 18.ч
12. јул – Св.апостоли Петар и Павле-слава храма у 09:30 ч.
19. јул – Преподобни Сисоје Велики у 09:30 ч.
21. јул – Св. Великомученик Прокопије у 09:30 ч.
26. јул – Недеља 7. по Духовима у 09:30 ч.
АВГУСТ:
02. август – Недеља 8. по Духовима (св.Пророк Илија) у 09:30 ч.
08. август – Преподобномученица Параскева у 09:30 ч.
16. август – Недеља 10. по Духовима у 09:30 ч.
19. август – Преображење Господње у 09:30 ч.
28. август – Успеније Пресвете Богородице – Велика Госпојина у 09:30 ч.
30. август – Недеља 12.по Духовима у 09:30 ч.
СЕПТЕМБАР:
11. септембар – Усјековање главе св.Јована Крститеља у 09:30 ч.
13. септембар – Недеља 14.по Духовима у 09:30 ч.
21. септембар – Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина у 09:30 ч.
27. септембар – Воздвижење Часног Крста – Крстовдан у 09:30 ч.
ОКТОБАР:
04. октобар – Недеља 17.по Духовима у 09:30 ч.
10. октобар – Задушнице – Гојаковац у 09:30 ч. ; Ново гробље у 12:30 ч.
11. октобар – Недеља 18.по Духовима- Славска кољива у 09:30 ч.
18. октобар – Недеља 19.по Духовима у 09:30 ч.
27. октобар – Преподобна мати Параскева – Света Петка у 09:30 ч.
31. октобар – Свети апостол Лука и Свети Петар Цетињски у 09:30 ч.
НОВЕМБАР:
01. новембар – Недеља 21.по Духовима у 09:30 ч.
07. новембар – Задушнице – Гојаковац у 09:30 ч. ; Ново гробље у 12:30 ч.
08. новембар – Недеља 22.по Духовима (Св.Велмуч. Димитрије) у 09:30 ч.
16. новембар – Ђурђиц у 09:30 ч.
22. новембар – Недеља 24.по Духовима у 09:30 ч.
29. новембар – Недеља 25.по Духовима у 09:30 ч.
ДЕЦЕМБАР:
04. децембар – Ваведење Пресвете Богородице у 09:30 ч.
13. децембар – Недеља 27.по Духовима у 09:30 ч.
17. децембар – Св.Великомученица Варвара-Славска кољива у 09:30 ч.
19. децембар – Свети Николај Чудотворац у 09:30 ч.
20. децембар – Недеља 28.по Духовима (Дјетињци) у 09:30 ч.
27. децембар – Недеља 29.по Духовима (Материце) у 09:30 ч.

Распоред богослужења у Храму Св. цара Константина и царице Јелене у Витковцима за 2020. годину
ЈАНУАР:
06. јануар – Бадње вече у 19 ч.
08. јануар – Сабор Пресвете Богородице- Славска кољива у 12 ч.
18. јануар – Крстовдан – Славска кољива у 09:30 ч.
ФЕБРУАР:
12. фебруар – Света Три Јерарха- Славска кољива у 09:30 ч.
23. фебруар – Недеља месопусна у 09:30 ч.
МАРТ :
07. март – Теодорова субота у 09:30 ч.
22. март – Недеља Трећа Поста у 09:30 ч.
АПРИЛ:
05. април – Недеља Пета Поста у 09:30 ч.
11. април – Лазарева субота у 09:30 ч.
26. април – Недеља Томина у 09:30 ч.
МАЈ:
05. мај – Преподобни Теодор Сикеот – Славска кољива у 09:30 ч.
24. мај – Свети Ћирило и Методије у 09:30 ч.
ЈУН:
03. јун – Свети цар Константин и царица Јелена-слава храма у 09:30 ч.
21. јун – Недеља 2.по Духовима у 09:30 ч.
ЈУЛ:
07. јул – Рођење св.Јована Претече-Ивањдан у 09:30 ч.
25. јул – Икона Пресвете Богородице Тројеручице – Акатист у 09:30 ч.
30. јул – Света Великомученица Огњена Марина – Славска кољива у 09:30 ч.
АВГУСТ:
09. август – Св.Великомученик Пантелејмон у 09:30 ч.
23. август – Недеља 11.по Духовима у 09:30 ч.
СЕПТЕМБАР:
06. септембар – Недеља 13.по Духовима у 09:30 ч.
20. септембар – Недеља 15.по Духовима у 09:30 ч
ОКТОБАР :
09. октобар – Св.апостол Јован Богослов – славска кољива у 09:30 ч.
14. октобар – Покров Пресвете Богородице у 09:30 ч.
30. октобар – Свети Пророк Осија – славска кољива у 09:30 ч.
НОВЕМБАР:
07. новембар – Задушнице – Горњи Витковци у 13 ч. ; Доњи Витковци у 15 ч.
15. новембар – Недеља 23.по Духовима у 09:30 ч.
21. новембар – Сабор Св.Архангела Михаила у 09:30 ч.
ДЕЦЕМБАР:
06. децембар – Недеља 26.по Духовима у 09:30 ч.
18. децембар – Преподобни Сава Освећени – Славска кољива у 09:30 ч.
Follow me